čeština ukrajinština|Чехія|Словаччина|Польща|Німеччина|Австрія|Угорщина|Великобританія|Росія|Швейцарія|Словенія|Інші країни... | | друк

туристичні марки

На сьогодні 12.7.2024 в Україні діє 306 туристично-маркових місць.

Що таке туристичні марки?

Туристичні марки (скорочено ТМ) – це дерев’яні кружальця з нанесеним зображенням певної туристичної атракції. Це може бути замок, монастир, храм, музей, пам’ятник, вершина гори, національний парк тощо.

Такий сувенір можна придбати тільки відвідавши об’єкт, зображений на ньому. Наприклад марку, присвячену Палаццо Бандінеллі у Львові, можна придбати лише у цьому музеї і більше ніде. Відтак, ТМ стає своєрідним трофеєм туриста – справжнім підтвердженням вашої мандрівки!

Усі ТМ мають свої номери та разом утворюють загальноукраїнську систему унікальних сувенірів.

 

 

 

 

Історія проекту

Ідея туристичних марок була придумана у 1998 році в Чехії. Згодом ТМ набули популярності серед сотень тисяч колекціонерів у Чехії, Словаччині, Польщі, Австрії – загалом у 20-ти країнах світу!

Україна приєдналась до цього колекціно-туристичного проекту у 2007 році.

ТМ для усього світу виготовляють у центральному офісі проекту в місті Римаров (Чехія). Патент на цю ідею захищений міжнародним законодавством та належить туристичній фірмі Turistické známky s.r.o.

Дізнатись більше про історію українського проекту, а також еволюцію вигляду українських ТМ з 2007 року ви можете тут.

Ідея туристичних марок

ТМ – це приємні, автентичні дерев’яні сувеніри, які сильно відрізняються від китайських.

Завдяки унікальним правилам колекціонування марка стане вашим трофеєм з подорожі – реальним її підтвердженням (оскільки придбати її можна тільки відвідавши певний об’єкт). Ви зможете хвалитись друзям колекцією своїх мандрівничих здобутків та розповідати веселі історії про свої подорожі.

Та ще важливішою ідеєю проекту «Туристичні марки» є популяризація туризму в Україні, зокрема маловідомих місць, які беззаперечно вартують уваги мандрівників.

Нам часто приходять листи з подяками від туристів, які дізналися про ту чи іншу туристичну атракцію саме з нашого сайту і відвідали її. Для чеських мандрівників, які зазвичай знайомі лише з кількома пам'ятками на Закарпатті, сайт ТМ узагалі став «туристичною енциклопедією» України.

А що більше розголосу, то важче владі «забути» про пам'ятку, яка перебуває у скрутному становищі. Якщо до неї приїздять туристи, а потім публікують свої відгуки, залучають пресу, то її шанси на порятунок збільшуються. І місцеві люди, і місцева адміністрація починають іншими очима дивитися на покинуту церкву або напівзруйнований палац, які вони вважали нікому не потрібними.

Суть колекційної гри

Усі ТМ мають свої номери та разом утворюють загальноукраїнську систему сувенірів. Мандруючи ви можете збирати свою колекцію таких дерев’яних трофеїв.

Коли ж ви назбираєте повну «десятку» ТМ (наприклад, ТМ №321-330), то безкоштовно отримаєте преміальну туристичну марку з зображенням пам’ятки втраченої для нас. Це завжди нагадуватиме нам усім, що наші туристичні атракції вразливі до часу та бездіяльності й потребують нашої уваги, поваги та відповідного піклування. Детальніше про преміальні ТМ.

Окрім цього ви можете внести свої дані до загального рейтингу колекціонерів ТМ та змагатись, порівнюючи свої туристичні досягнення з іншими мандрівниками. Рейтинг та усю інформацію про нього ви можете переглянути тут.

Додаткові акції

Хоч сама колекційна гра є дуже захопливою, ми вирішили створити для вас додаткові цікавинки.

Наприклад, у нас постійно діє акція – зберіть 20 ТМ з категорії «Дерев’яна архітектура» та безкоштовно отримайте марку-візитівку проектів «Дерев’яні храми України» та «Туристичні марки – Україна».

Більше інформації про поточні акції ви можете почерпнути у відповідному розділі.

 

Де придбати ТМ?

За правилами проекту ТМ продаються щонайближче до зображеного на них об'єкту: у квитковій касі, сувенірній крамниці, церковній лавці, турінфоцентрі тощо, або ж, коли таких зручних місць немає, – у кав'ярні, готелі або у звичайному сільському магазині неподалік.

Плануючи подорож, роздрукуйте собі інформацію з каталогу ТМ про місця продажу ТМ, які ви плануєте відвідати, не забувши про контактні телефони продавців. Це допоможе, якщо місце продажу буде зачинене в момент вашого приїзду.

Якщо ж вам все-таки не вдалось купити ТМ, не засмучуйтесь! Ви можете придбати її у нас, детальні правила читайте тут.

Вартість ТМ

Ціна туристичних марок з 1 березня 2018 року була змінена. Тепер вона становить 40 грн. Усі місця продажу найближчим часом будуть проінформовані про це і змінять ціну продажу. 

Всі ТМ, які ви купуєте через нас (немає значення, який там йде купончик, старий чи новий) йдуть з магнітами і ціна їх становить - 40 грн.

Якщо вам не потрібні магніти - ми можемо продати вам ТМ без них, однак ціна залишиться - 40 грн.
Магніт на ціну не впливає - він йде як бонус.

Попередня вартість Туристичних марок складала 18-20 грн (старого зразка), та 25 грн (зразка 2015 року).  Марки без магнітів за старими цінами ще можна придбати на окремих місцях продажуЯк відрізняються нові та старі ТМ ви можете дізнатися в розділі «Історія ТМ». На цьому малюнку ви можете ознайомитись з цінами, які були встановлені раніше і були актуальні до 28 лютого 2018.

Якщо ви потрапили у ситуацію, коли вам пропонують ТМ за вищою ціною, то можете нагадати продавцям про правила, на які вони самі ж погодились. Якщо ж і це не допоможе, то зателефонуйте наш гарячий номер: +38 (050) 367 59 00  і запропонуйте продавцеві побалакати напряму з керівництвом проекту ТМ.

Дуже просимо вас завжди повідомляти про такі випадки. Більше наших контактів можете переглянути у розділі «Контакти».

Каталог ТМ як помічник мандрівників

Ви можете не колекціонувати туристичні марки, однак каталог ТМ cтане справжньою знахідкою для будь-якого мандрівника. Тут зібрано величезний масив практичної інформації про туристичні об'єкти – їхні фотографії, описи, графік роботи, контактна інформація, GPS координати тощо. Це допомагає оптимізувати маршрут і  домовитись про відвідання навіть тих об'єктів, що 90% часу стоять зачинені.

Маючи потрібний номер телефону, ви можете  заздалегідь зателефонувати, наприклад, настоятелю храму й домовитись про час свого приїзду.

Для багатьох ТМ-місць наведено контакти місцевих екскурсоводів, краєзнавців, з якими можна домовитись про індивідуальні екскурсії.

Окрім цього, ми впевнені, що з поміж ТМ-місць ви знайдете багато туристичних «перлинок» про які не чули раніше.

Веселих вам мандрів! =) 

Copyright © TENT WOOD s.r.o. 2008-2024 | info@turystycni-marky.com.ua | |